1. W środę rozpoczynamy Wielki Post- czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00- dla dzieci i młodzieży oraz 18.00. Na wszystkich Mszach będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tzn. ograniczamy ilość i jakość spożywanego pokarmu. Na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek, o ile tego dnia nie wypada uroczystość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, zaś prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Czas Wielkiego Postu jest tak jak każdy piątek roku ( chyba, że wypada święto) okresem pokuty, w czasie którego osoba wierząca nie powinna organizować i brać udziału w zabawach.  To czas pokuty- postu, modlitwy i jałmużny.
  2. Zgodnie z praktyką naszej parafii w poniedziałek i wtorek poprzedzające Środę Popielcową będzie w naszej świątyni całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii- tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Bardzo prosimy Róże Żywego Różańca o adorację Pana Jezusa w poszczególnych godzinach, tak by zawsze ktoś był w kościele. Plan Adoracji wisi w gablocie, a rozpoczyna się od 8.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do osobistej adoracji, dzieci, młodzież, dorosłych,  poszczególne grupy życia parafialnego. Myślimy, że każdy może w ciszy, bezpośrednio przed Panem Jezusem, otworzyć swoje serce i umysł by przemyśleć swoje wielkopostne postanowienia.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.15 obowiązkowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o 17.00 Msza św. i po Mszy św.  o 17.30- Droga Krzyżowa dla dorosłych i starszej młodzieży. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez panów M.Bebaka i M.Siodłaka.
  4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy rozpoczynać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy. Po nim Msza św. recytowana, bez kazania. Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. i sama obecność na Gorzkich Żalach nie zadość czyni temu nakazowi.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Czerwieńskiego za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wańkowicza.
  6. W czwartek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.
  7. W piątek na  Mszy św. i Drodze Krzyżowej o g. 17.00 spotyka się młodzież klas III-ich Gimnazjum w związku z przygotowaniem do S. Bierzmowania.

Matka Boża z Lourdes
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            V Niedziela Zwykła - 7.2.2016              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2016                                              Kolenda 2016