1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu-  zwana „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Ojciec święty poświęcał złotą różę i ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
  2. Jutro modlimy się do Boga za przyczyną św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego relikwii. Okazja do modlitwy już od 16.30.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. W związku z tą uroczystością zapraszamy rodziny, małżeństwa na Mszę św. o g. 17.00. Będzie to także Eucharystia odpustowa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sosnowieckiej.
  4. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DS dla umocnienia rodzin w wymiarze duchowym, moralnym, społecznym i międzyludzkim gorąco zapraszają na szóstą edycję Diecezjalnej Akademii Rodziny. Spotkania rozpoczną się w sobotę 21 marca 2015 roku o godzinie 15.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu, ul. Będzińska 60. Na comiesięcznych wykładach i spotkaniach pragniemy pomagać rodzinom pełnić misję, do której powołał je Pan Bóg. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Zaplanujmy już dziś tak nasze życie codzienne, aby znaleźć czas na spotkanie ze słowem Bożym.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W najbliższą sobotę prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 160 do 174 i od 183 do 189.

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            IV Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2015              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2015                                              Zapowiedzi przedślubne