1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Wiesław Jarząbek.   Prośmy o dary Ducha św. dla niego i dla nas, aby Słowo Boże dotarło do naszych serc. Plan rekolekcji dla porządku przypominamy: w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami dla dorosłych  o g. 9.00 i 18.00( w poniedziałek i wtorek Eucharystia wieczorna wyjątkowo o g. 18.00- by dać większą możliwość tym, którzy zechcą skorzystać z rekolekcji) . Dzieci w obydwa dni mają Msze św. z naukami o 16.00. Młodzież z gimnazjum przyjdzie w poniedziałek i wtorek na g. 18.00. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi św. w godz. 8.00- 10.00, i po południu od 15.00 do 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze przygotować się do Świąt. W poniedziałek i wtorek taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby rekolekcji.
  2. Od wtorku, 16 grudnia, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Będziemy nią się modlić przed wieczorną Eucharystią. Tego dnia także polecamy Bogu nasze modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. Okazja do modlitwy już od 17.30.
  3. Za tydzień w niedzielę 21.12. organizowana jest na auli Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii. Ufamy, że dotarły zaproszenia roznoszone przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy, by wspólnie dzielić się opłatkiem i miłością. O g. 15.00 Msza św. w kościele, po niej spotkanie na auli.
  4. W minionym tygodniu ministranci i młodzież, roznieśli życzenia świąteczne do naszych domów. Mamy nadzieję, iż dobrze wywiązali się z tego zadania. Z cokołów ostatnich ławek mogą zabrać sobie życzenia Ci, którzy ich nie otrzymali.
  5. Do nabycia są świece Caritasu na stół wigilijny. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć i w ten sposób wspierać najbardziej potrzebujących. Są także kalendarze na Nowy Rok i kartki świąteczne.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 31 do 45.

Św. Jan od Krzyża

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            III Niedziela Adwentu - 14.12.2014              >>>  Następne >>>
       Plan sprzątania kościoła 2014              Plan koolędy 2014/2015                           Zapowiedzi przedślubne