1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych świąt- święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00 i 18.00.
  2. We wtorek dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek, a szczególnie tych, które oczekują potomstwa.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o g. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Kom. Św. dzieci klas II-ich. W poniedziałek, środę i piątek próby  dzieci o g. 16.00. W sobotę o g. 10.00 Pierwsza Spowiedź dzieci klas II- ich a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i bliskich. Bezpośrednio po spowiedzi nabożeństwo majowe z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych(dzieci przynoszą świece, ubrane są na galowo). Rodzice dzieci pierwszokomunijnych sprzątają i przygotowują kościół na tę uroczystość w czwartek i piątek.
  4. Dziękujemy parafianom z ul. Lesnej Osady za posprzątanie kościoła, oraz za złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu kościół przygotowują rodzice do uroczystości I Kom. Św.
  5. Prezydent Miasta Jaworzna zaprasza mieszkańców parafii na spotkanie, które będzie poświęcone zagadnieniom związanym z tegoroczną edycją Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się 27 maja br. o g. 17.00 w Domu Kultury.
  6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

!!!! Niebawem, a dokładnie 4 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Dlatego już dziś przypominamy i zachęcamy do współpracy. Trasa jak i rozmieszczenie ołtarzy  zgodne z wieloletnią tradycją: 1- pp. Śmierciak (pomaga ul. Zwycięstwa i wszystkie boczne oraz Żywy Różaniec- kwiaty, dekoracja); 2- pp. Kępka ( pomaga ul. Lipinka, Sulińskiego, Koniówki i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ); 3- pp.Paszcza- pomaga ul. Wiosny Ludów, Okrągle  4- pp. Piecka- pomagają mieszkańcy ul. Wygoda, wszystkie przylegające i Koło  Radia Maryja .
Bardzo prosimy zatroszczyć się o sztandary, feretrony, figury i figurki- odświeżyć, przyozdobić. Prosimy o asystę na procesji Górników i Ochotniczą Straż Pożarną. Zaraz po procesji zostanie odprawiona Msza św. recytowana, bez kazania, dla tych, którzy uczestniczyli tylko w procesji. Rodziców dziewczynek sypiących kwiatki prosimy o zatroszczenie się o kwiaty a także chłopców z dzwoneczkami. Dzieci komunijne oraz klas III-ich  przyjdą  w swoich strojach. Pamiętajmy o przygotowaniu
dekoracji domów i okien.

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2015                                              Zapowiedzi przedślubne