1. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza z naszej parafii odszedł ks. Marcin Majcher, a nowym wikariuszem został ks. Radosław Skałka.
  2. Dobiegły końca wakacje. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o g. 7.45 dzieci, młodzież gimnazjalną, szkół średnich, nauczycieli i rodziców. Zapraszamy ministrantów, kandydatów na ministrantów, byśmy na nowo odnaleźli się w służbie na rzecz całej parafii. Przypominamy, że młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich przychodzi w niedzielę na Mszę św. na godz. 9.00.  Natomiast dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodsze przychodzą na godz. 11.00.
  3. W związku ze zmianą wprowadzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, przypominam, że od 1 września 2014 r. obowiązuje zasada wyrażenia życzenia w formie oświadczenia pisemnego, by w przedszkolach i szkołach została zorganizowana nauka religii. Obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia dotyczy rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną lub idą do klas pierwszych: w szkole podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Możliwość złożenia takiej deklaracji zapewnia szkoła.
  4. W czwartek, 3 września, przypada dzień imienin naszego Pasterza, ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o nim w modlitwie, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem.
  5. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca- modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w I Piątek- wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. i od godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu także od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w piątek  od godz. 8.30. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się Wspólnota Żywego Różańca.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Wygoda, a byli to: Urszula, Piotr i Aleksandra Borończyk, Urszula i Aleksandra Józefiak, Władysława Pluta, Małgorzata Radko, Michał Gatnar, Krystyna Purat, Józefa Bigaj, Wanda Brożek za posprzątanie kościoła i do kwiatów dołożyła się Janina Borończyk, co dało  75 zł. W przyszłym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Wygoda od nr 18 do 4 i od 7 do 1.
  7. Za dwa tygodnie, 13.09., będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. W sobotę 12 września swoją obecnością zaszczyci nas   ks. Bp Grzegorz Kaszak, kiedy to na Mszy św. o g. 18.00 dokonamy odsłonięcia i poświęcenia tablicy smoleńskiej ku czci ofiar, które zginęły w katastrofie 10.04. 2010r, ze szczególnym uwzględnieniem naszego krajana Admirała Marynarki Wojennej Andrzeja Karwety. Tablice ufundowali Jolanta i Ryszard Szynowscy. Ze względu na wagę wydarzenia bardzo prosimy parafian o liczne przybycie 12.09. na g. 18.00. W niedzielę, w dzień odpustu, słowo Boże będzie głosił do nas ks. Tomasz Jarząbek.  Natomiast w poniedziałek, 14.09. w święto Podwyższenia Krzyża św. zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na g. 17.00.
  8. Przypominamy:   Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.30.a w sobotę od 8.30- do 10.00.W kancelarii załatwiamy sprawy związane ze chrztem, ślubem, sprawy cmentarne, różnego rodzaju zaświadczenia. Natomiast , jeśli chodzi o wezwanie do chorego lub załatwienie pogrzebu, czy w innych ważnych sprawach jesteśmy  do dyspozycji.
  9. Do biblioteki parafialnej zapraszamy w środy w godz.16- 18.00.
           Przypominamy, iż chrztów udzielamy w drugą niedzielę
           miesiąca na Mszy św. o g. 15.00, natomiast za roczne
           dzieci(tzw. roczki) modlić się będziemy w trzecią niedzielę
           miesiąca o g. 11.00.