1. Jutro, 16.02., modlimy się do Boga za przyczyną św. Jana Pawła II, z ucałowaniem Jego relikwii. Okazja do modlitwy od 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Rozpoczynamy 47 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielki Post przezywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Wiele osób rezygnuje w tym czasie z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Trzeba dawać świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i szczęśliwe, że są wśród nas niepijący, którzy traktują poważnie Wielki Post, Kościół i swoich braci.
  3. Natomiast w środę rozpoczynamy Wielki Post- czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00- dla dzieci i młodzieży oraz 18.00. Na wszystkich Mszach będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tzn. ograniczamy ilość i jakość spożywanego pokarmu. Na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek, o ile tego dnia nie wypada uroczystość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, zaś prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Czas Wielkiego Postu jest tak jak każdy piątek roku ( chyba, że wypada święto) okresem pokuty, w czasie którego osoba wierząca nie powinna organizować i brać udziału w zabawach.  To czas pokuty- postu, modlitwy i jałmużny.
  4. Zgodnie z praktyką naszej parafii w poniedziałek i wtorek poprzedzające Środę Popielcową będzie w naszej świątyni całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii- tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Bardzo prosimy Róże Żywego Różańca o adorację Pana Jezusa w poszczególnych godzinach, tak by zawsze ktoś był w kościele. Plan Adoracji wisi w gablocie, a rozpoczyna się od 8.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do osobistej adoracji, dzieci, młodzież, dorosłych,  poszczególne grupy życia parafialnego. Myślimy, że każdy może w ciszy, bezpośrednio przed Panem Jezusem, otworzyć swoje serce i umysł by przemyśleć swoje wielkopostne postanowienia.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.15 obowiązkowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o 17.00 Msza św. i po Mszy św.  o 17.30- Droga Krzyżowa dla dorosłych i starszej młodzieży. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez panów M.Bebaka i M.Siodłaka.
  6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy rozpoczynać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy. Po nim Msza św. recytowana, bez kazania. Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. i sama obecność na Gorzkich Żalach nie zadość czyni temu nakazowi.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia S. Bierzmowania.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa   za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa 122 do 128 i 143 do 151 oraz ul. Wielki Dół.
  9. W ubiegłoroczną Niedzielą Palmową na Placu św. Piotra w obecności papieża Franciszka młodzi Brazylijczycy przekazali Polakom peregrynujące symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Od tego czasu pielgrzymują one po Polsce. W naszej diecezji peregrynacja, mająca stanowić ważny etap duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się w dniach 14-28 lutego. Natomiast w naszym dekanacie będzie ona miała miejsce w dniach 18-19 lutego b.r. w Kolegiacie św. Wojciecha. I tutaj bardzo ważna wiadomość dla naszej Wspólnoty, otóż nasza parafia będzie adorować Krzyż i Ikonę MB- symbole ŚDM- w czwartek 19.02. od g. 8.30 do 9.30 w kościele św. Wojciecha w Jaworznie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą być obecni. Dajmy świadectwo naszej wiary.
  10.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Środa Popielcowa

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            VI Niedziela Zwykła - 15.2.2015              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2015                                              Zapowiedzi przedślubne